← Grįžti

Sąmoningo Vaiko stovykla

Kasdieną išgyvename kartu

2020 m. liepos 10 – 16 d.
Sielų Namai
Krunai 1 A, Širvintų r. 

Kasdienybė, išbuvimas, išbranginimas iki galo ir būtinai bendrai, kartu, vienybėj. Temoje skirtingos sąvokos sukuria prasminę jungtį apie tai, kad kiekvienoj dienoje slepiasi perlas, kurį galime atpažinti, atrasti tik brangindami ir jausdami vienas kitą. 

Šių metų Sąmoningo Vaiko stovykla suksis savaitėje apie mus pačius ir gamtą: joje ir su ja. Ji bus tokia, kokią sukursim. Nežinome apie orą, apie vyrausiančias nuotaikas, apie vieni kitus dar žinom mažai arba nežinom nieko. Tad būtų drąsu ir neteisinga teigti, jog bus taip ir niekaip kitaip. 

Kita vertus, yra motyvas, kodėl gimė Sąmoningo Vaiko stovykla ir kodėl norime ją puoselėti ir auginti. 

Augantis žmogus yra didžioji mūsų visų investicija. Brangiausia, ką turim. Tiksliau, kas mums laikinai duota. Šio Ateities Žmogaus žingsnių tyla ir minkštumas gali atnešti darną, gausą, dorą ir taurumą į Žemę. Arba ne. Nuo Jo siekių priklausys labai daug. Tad ką gi galim padaryti mes čia ir dabar, kad tie žingsniai būtų tolygūs, ramūs, tikri ?

Ateityje visi gyvensime bendruomenėse, gamtoje ir tversime su ja pagarbius, atjautos ir suvokimo sklidinus santykius. Mes su vyru jau čia. Kartu su vis didėjančiu skaičiumi jaunų šeimų, atsekančių paskui savo vidinį balsą. Ši nauja visuomenės santvarka prasideda dabar. 

Tad susikaupėme, surinkome visą savo pareigą ir drąsą bei darome tai, kuo tikime: akcentuoti, užtvirtinti Augančiam Ateities Žmogui Jo tikrąsias vertes, atkreipti Jo dėmesį į nepraeinančias vertybes: 

Gyventi sąžiningai
Mylėti artimą
Dirbti bendrai gerovei

Padrąsinant Jį remtis, pasikliauti jomis, nes Jis dar neša tai, kas Amžina, savo širdelėj. Jei jau paslėpęs Gyvą atmintį – priminti, padrąsinti, įkvėpti gyventi dorai ir iš širdies. 

Kaip? Gyvenant kasdienį gyvenimą gamtoje, kaime. Išgyvenant jį tokį, koks yra: su gyvūnais, augalais, lietumi ir vėju, saule ir debesimis, darbais ir popiečio sapnais, diskusijomis, pažintimis vieni su kitais ir mus lankančiais svečiais, bendrais ir solo uždaviniais, akistata ar pokalbiu su tuo, kas nematoma akimi, bet girdima širdžiai. 

Pamenam juk kaip būdavo pas močiutę kaime.. Sužinodavom ir išmokdavom daug mums nesuvokiamų  naujų darbų, kurie atrodė mažiausiai keisti miesto vaikui, bet … tie saulėtekiai ir saulėlydžiai, žolės kvapas, gėlių ir jų aromatų jūros, zvimbiančios musės ir dūzgiančios bitės, laužo dūmas, šiltas upeliūkščio vanduo ir svajos, svajos, svajos… žvelgiant į pūkuotus ir lėtus vasaros debesis – atverdavo duris į Amžinybės – Tiesos ir Gerumo pasaulį. 

Prie to dar pridėkime puokštę nuostabių mus lankysiančių žmonių, kurie sutiko pasidalinti savo gyvenimo istorija, mėgstama veikla, patirtimi ir atminimais, patarimais ir nuoširdžiu savo laiku… – štai tokia ketinama stovykla. 

Jei turėjote viziją, jog vaikas bus treniruojamas, auklėjamas, aktyviai šviečiamas ir motyvuojamas tapti sėkmingu žmogumi – tai yra ne tai. Veikiau priešingai. Gyvensime savu ritmu, bet jame klausysimės, kur mus veda Gyvenimas. Kaip kuriasi santykiai ir sukasi mūsų jausmai, mintys… Mokysimės girdėti ir jausti. Rasti savo greitį ir kryptį. Suderinti save ir aplinką, bet išlaikyti savitumą gerbiant kito savitumą. 

Daugiau tiesiog neišsakoma. Nes dar viskas prieš akis. 

Kam mes galim ruoštis? Svajoti apie prasmingiausias dienas bei patirtis ir ruošti širdis priimti ir duoti. Be jokių lūkesčių. Be ambicijų. Be baimių. 

Svarbiausia juk rasti erdvę pažinti save ir niekuomet nebepamiršti. 

Tad tai, kas mūsų pajautimu, yra vertinga augančiam žmogui atrasti, žinoti, patirti ir pritaikyti kasdienoje, nešantis tai į mūsų visų kitokią ateitį – tai vienaip ar kitaip įsikomponuos į stovyklos gobeleną akivaizdžiuoju ar subtiliuoju būdu.

Tikiu, kad tai bus pats prasmingiausias laikas mums visiems – taip pat ir suaugusiems. Asmeniškai jo su jauduliu laukime ir mes patys – prisilietimas prie vaikų pasaulio mums yra didi dovana. 

*Laukiame 8 – 12 vaikų, baigusių I – IV klases.
Stovyklos kaina pagal išgales: 100 – 200 eur. (nakvynė ir maistas įskaičiuota).
Daugiau informacijos ir registracija: 8 603 57776, 8 623 32343
namaisieloms@gmail.com, www.kuriamekrunuose.lt

**Svarbi registracijos dalis – pokalbis su vaiku telefonu sutartu abipusiai palankiu laiku. 

***Apsisprendusius kviečiame sumokėti avansinį jūsų pačių nusistatytą mokestį – bankiniu pavedimu arba grynais. Banko sąskaitą atsiųsime atskiru laišku klausiantiems.  

Galima sumokėti ir visą sumą iškart. Labai padėtumėte suplanuoti išlaidas. 

****Galima prisidėti ir maistu, pavežėjimu, pasitarnavimu mūsų veiklose. Jei norite vienaip ar kitaip prisidėti – parašykit, prašome, el. paštu – namaisieloms@gmail.com    

Giedrė ir Šarūnas Kondratai