← Grįžti

Pasibaigus natūralių statybų dirbtuvėms Krunuose

Ekogyvenvietėje „Krunai“ 2018 m. gegužės 14 – 18 dienomis vyko Natūralių statybų dirbtuvės, kuriuose savas žinias gilino bei jomis dalinosi Švedijos, Estijos bei Lietuvos natūralių statybų atstovai bei  sveiku gyvenimo būdu besirūpinantys žmonės.

Projektą dalinai rėmė NordPlus fondas (Lietuvos Ekobendruomenių asociacija jame yra partneriai).

Dirbtuvių metu dalyviai mokėsi, praktikavosi, gyveno, maitinosi ir vakarais vyko į pažintines keliones visi kartu. Dirbtuvės – mokymai buvo skirti jau besidomintiems natūraliąja statyba ir gyvenimu darnoje su žmonėmis, kurie siekia ir įgyvendina draugiškus kūrybos vaisius tarp žmonių. Projekte sulaukta svečių: šiaudinių namų pradininko Lietuvoje Petro Devižio, pasidalijusio su renginio svečiais savos veiklos patirtimi, bei unikalaus muzikuotojo, artimo draugo Tomo Žiburkaus – jis atliko vieną šio tarptautinio susitikimo vakarų, lietuvių liaudies kūrinius ir sakralias mantras sanskrito kalba.

Kasdien dirbtuvių dalyviai švarinosi krunietiška pirtimi, o išvykos į pirmąją Lietuvos sostinę – Kernavę metu, susipažino su Lietuvos istorijos ištakomis.

Kursų metu išbandytos šios technikos:

  • Šiaudinio namo sienų tinkavimas
  • Gyvenamojo namo karkaso statymas
  • Medinių baldų gamyba iš medžio masyvo

Dirbtuves kuravo Šarūnas Kondratas, Mantas Šleževičius ir Darius Venckus, jų metu iškilo džiugus ir spontaniškas užsieniečių kūrybiškumas drauge su nuoširdžia lietuviška kantrybe, kur kantrybė buvo pamatas atliktiems darbams užtikrinti. Bendradarbiaujant drauge buvo pasiekti ir įgyvendinti nusimatyti tikslai: uoliai išdirbti mediniai baldai, gyvenamojo namo karkasas, ištinkuotos namo sienos moliu.

Vos penkios dienos, visgi praleistos labai arti vieni kitų, išmokė bendradarbiauti ir suprasti vieniems kitus, poreikius ir galimybes. Būnat skirtingų mąstymų ir skirtingų tautų, galime nuveikti tikrus ir  patirtimi grįstus darbus, kurio kūriniai ir vaizdai tegul kalba patys už save.

O kartu, žinoma, ir pasimokyti vieniems iš kitų – ne tik technikų, bet ir elementarios kantrybės, paprastumo, nuoširdumo, atjautos ar tylos.

p.s. Kiti šio projekto finansuoto iš Nordplus fondo partneriai bei natūralių statybų mokymų organizatoriai savo šalyse: Equilibre, Estija ir Genuine Green, Švedija.

Vaizdo įrašas iš muzikos vakaro bei šokių po Natūralių statybos dirbtuvių:

Akimirkos iš Natūralių statybos dirbtuvių: