← Grįžti

Artėjam draugystės link

Jie buvo pirmesni. Jau prieš metus Ala iš Zvongora, Baltarusija (http://zvongora.org) parašė kruniečiams išreikšdama bendruomenės norą bendradarbiauti. Tąkart mintis atėjo, bet pats veiksmas prasidėjo tik šių metų rudenį, suvokus, kad ir jie, ir mes, turime bendrą svajonę – apie Kelią. Kelią, kuris sujungia draugėn, leidžia judėti, priimti svečius. Leidžia išvykti į Pasaulį ir iš jo vėl sugrįžti į Namus.

2017 metų gruodžio 17 dieną šiuo nepaprastai kilniu tikslu trijulė iš Lietuvos išvyko Baltarusijos link: Mantas, Nerijus ir Vismantas. Čia su Zvongora atstovais: Ala, jos vyru Vladislavu ir kaimynu teisininku Andrej, susitiko rajono savivaldybėje, kur buvo diskutuota apie galimybę, pasinaudojus ES paramos kaimynystės bendradarbiavimo programa išgrįsti kelią Zvongora vietovėje akmens kilimu http://www.progressusgroup.lt/lt/akmeninis_kilimas

Tą pačią dieną aplankytas ir pats kaimas. Vietiniai Zvongora gyventojai aprodė vietoves, kuriamas sodybas, auginamus augalus. Pasėdėta prie gėrybių ir vaišių stalo, aptartos bendradarbiavimo galimybės.

Didelis ir tikras mūsų noras draugauti. Ir tai puiku. O kaip gyvent kitaip?